درباره ما

موسسه نور سپید هدایت

موسسه نور سپید هدایت نهادی غیردولتی، غیرسیاسی و مردم نهاد است که در سال ۱۳۸۸ توسط افراد متخصص، تحصیلکرده و علاقمند به حوزه‌های اجتماعی، تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور با شماره ثبت ۲۵۲۲۲ تاسیس شد. حوزه فعالیت موسسه، استان تهران و موضوع فعالیت آن پیشگیری از اعتیاد و اجرای پروژه های تخصصی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی زنان، دختران و کودکان آسیب پذیر است.

چشم انداز

نور سپید هدایت در افق ۱۰ ساله، سازمانی پیشرو و مرجع در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد، برای گروه هدف (زنان، دختران و کودکان) با نقشی اثرگذار در نهادهای تصمیم‌ساز و اجرایی؛ مورد اعتماد و مشورت نهادها و سازمان‌های مرتبط؛ دارای تعاملات بین‌المللی، کارآمد، منسجم، پویا، شناخته شده و مستقل؛ جریان‌ساز و تأثیرگذار در عرصه‌های اجتماعی؛ با ایده‌های مؤثر در بهبود کیفیت زندگی؛ وفادار به روش‌های مشارکت‌جویانه و کوشا در تحقق فراگیر حقوق فردی و اجتماعی زنان است.

ماموریت

رسالت موسسه، کاهش آسیب‌های اجتماعی از طریق آموزش، پیشگیری و توانمندسازی است و تلاش دارد با حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده، پناهگاه امنی برای آنها باشد و با شناسایی افراد آسیب‌دیده و ارائه خدمات، آنها را به مسیر بازگشت به جامعه و زندگی شرافتمندانه هدایت کند و با ارائه طرح‌های تخصصی و جلب حمایت، تلاش می‌کند نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی زنان ایفا کند. ما در نور سپید هدایت به قدرت انسان برای تغییر خود باور داریم و بدون قضاوت، از زنان و کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب، حمایت می‌کنیم.

پروژه‌ها

خدمات

حمایت و همکاری

مستندات

سپیده علیزاده (موسس مجموعه)

سپیده علیزاده متولد ۱۳۶۱، روانشناس و فعال اجتماعی در حوزه زنان و کودکان است. او پس از اخذ مدرک کارشناسی روانشناسی بالینی به عنوان روانشناس در بیمارستان اعصاب و روان و دایره پرستاری ارتش دوره دو ساله طرح خود را گذراند، سپس با ارائه خدمات مشاوره در کلینیک‌های مثلثی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، انجمن سلامت خانواده ایران و موسسه سیمای سبز رهایی، تجارب عملی بسیاری را در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی کسب کرد.

او پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی، به مدت پنج سال از طریق دفتر توسعه سازمان ملل متحد در ایران در اجرای پروژه صندوق جهانی مبارزه با سل، ایدز و مالاریا در اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها فعالیت خود را به عنوان مدیر اجرایی گلوبال فاند و روانشناس در حوزه اجتماعی ادامه داد.

علیزاده در سال ۱۳۸۸ موسسه نور سپید هدایت را به عنوان یک مرکز کاهش آسیب ویژه بانوان با مجوز سازمان بهزیستی تهران به ثبت رسانید.

مایلید حامی موسسه نور سپید هدایت شوید؟